Krótkie bajki do czytania.Dla dzieci. Z morałem.

Krótkie, ale edukacyjne bajki do czytania dla dzieci autorstwa pana Michała zostały wyróżnione na Złotej Liście Fundacji ABC XXI „Cała Polska Czyta Dzieciom” w 2021 roku.

Pan Poeta zadebiutował książką „Kura, co tyła na diecie” w wydawnictwie Prószyśki i S-ka. W przeciągu roku od debiutu ukazały się jeszcze cztery tytuły autora.

Po roku „Ptasia Seria” została zamknięta szóstym tytułem, czyli „Sową, co bałagan ma w porządku„. Autor planuje wydawanie kolejnych serii książek, ale już w innej tematyce.

Pan Michał, Pan Poeta, prywatnie jest tatą dwójki dzieci. Bawiąc się z nimi, często wspomina własne dzieciństwo. To właśnie wtedy zaczął tworzyć pierwsze krótkie bajki do czytania dla dzieci – wówczas głownie dla siebie samego. Widać więc, że poezja dla dzieci zaprzątała myśli pana Michała, Pana Poety, a jakże – już od wczesnego dzieciństwa.

Spotkania autorskiedla dzieci

Spotkania autorskie dla dzieci z Panem Poetą angażują, bawią i zachęcają do czytania najmłodszych. Krótkie bajki do czytania autorstwa pana Michała są pretekstem do wciągnięcia dzieci w wir zabaw, przebieranek, kolorowych balonów i niezliczonych uśmiechów.

To spotkania autorskie dla dzieci w pełni literackie. Bawimy się tutaj poezją dla dzieci – dosłownie.  Bohaterowie sami czytają swoje bajki, opowiadając dzieciom o emocjach, niedoskonałościach i przeżyciach. Wszystkiego jest tu po troszeczce: troszkę czytania, nieco zabawy, odrobina ruchu i pracy twórczej. A wszystko w godzinie, która mija nie wiadomo kiedy.

Zaproście Pana Poetę na spotkanie autorskie dla dzieci do Waszej biblioteki, szkoły, przedszkola, domu kultury czy gdziekolwiek zaprowadzi Was wyobraźnia. Spotkajmy się z literaturą na wesoło!

Dlaczego Pan Poeta piszekrótkie bajki do czytania?

Skąd pomysł na krótkie edukacyjne bajki do czytania z moralem? Z otaczającego nas świata i przede wszystkim – z naszych przywar. A te, dla Pana Poety, są na tyle zabawne, że mogą być przyczynkiem do powstania bajki.

Bo przecież jesteśmy zabawni z natury. Czy nie okłamujemy sami siebie, jak „Kura, co tyła na diecie”, że przecież jeden gryz ulubionego przysmaku, jeden łyk ulubionego napoju, choć są kaloryczne i niezdrowe, to nie zaszkodzą naszej diecie?

Albo czy nie bywamy czasami egoistami, jak „Wróbel, co ćwierkał sąsiadów” i czy nie chcemy, aby to inni dopasowali się do nas, choć wiemy, że to ciut nieładne? No właśnie. Sami jesteśmy, a w zasadzie bywamy zabawni, a to doskonały temat na kolejne bajki.

W „Ptasiej Serii” Pan Poeta porusza takie tematy jak: samoakceptacja, egoizm, zdenerwowanie, wstyd, smutek, przyjaźń, niezrozumienie otoczenia czy niepewność i niezdecydowanie. To ważne, aby potrafić o tym rozmawiać z dziećmi. I autor stara się to robić podczas spotkań autorskich dla dzieci, które odbywają się w całej Polsce – stacjonarnie i przez internet.

Z najmłodszymi czytelnikami Pan Poeta rozmawia o emocjach. Co ważne – dzieci chętnie dzielą się przeżyciami z własnego doświadczenia i między innymi dzięki takim spotkaniom mogą lepiej sobie radzić z nimi w przyszłości. Bo jak reagować na strach albo na smutek? Nawet w dorosłym życiu nie zawsze dajemy sobie z nimi radę. Ale są na to sposoby. I po spotkaniach autorskich dla dzieci z Panem Poetą najmłodsi poznają niektóre z nich. Zaproście Pana Poetę do Was. Czeka Was mnóstwo wesołej zabawy!