Spotkanie autorskiedla dzieci...

Spotkanie autorskie dla dzieci w bibliotece, szkole, przedszkolu domu kultury czy na świetlicy to prawdziwe literackie SHOW. Balony fruwają pod sufitem, pacynki mówią ludzkim głosem, a Dzieci przebierają się nie do poznania. Po godzinie wychodzą pełne wrażeń i pozytywnych emocji, które od tej pory będą kojarzyć się ze spotkaniami autorskimi w bibliotece, książką i czytaniem. Zobacz film.

spotkanie autorskie dla dzieci

Książki, pacynkii ekstrazabawy!

spotkanie autorskie dla dzieci w bibliotece

A jak spotkanie autorskie dla dzieci z Panem Poetą wygląda w praktyce? Dwumetrowy pan z muszką wchodzi z walizkami pełnymi rekwizytów i workiem pełnym kolorowych balonów. Ogromną pacynka (bohaterka książki) recytuje dzieciom swoją historię. Kury, co tyła na dieciemożna dotknąć, pobawić się z nią, a nawet nakarmić zdrowymi owocami i warzywami. Tak zaczynaja się najlepsze spotkanie autorskie dla dzieci z poezją. 

Spotkanie autorskie dla dzieci,czyli nauka przez zabawę

Po przeczytaniu książki, na przykład Pawia, co ogon miał z przyjaźni, Pan Poeta pyta dzieci, czy też czasem bywają smutne (jak paw z książki, który zgubił piórka z ogona). Następnie zastanawiamy się, jak pomóc koledze  czy koleżance, którzy wydają się smutni. Jak znajdziemy rozwiązanie, ćwiczymy je. Czy ratunkiem na smutek jest przyklejanie piórek do papierowych skrzydełek? Choć brzmi to nieco abstrakcyjnie – ma to sens, o czym przekonamy się wspólnie, jeśli zorganizujemy spotkanie autorskie dla dzieci w Twojej bibliotece, szkole czy przedszkolu. Pan Poeta prowadzi także warsztaty literackie dla dzieci. Zapytaj o to!

 

 

Kufer pełenkolorowych przebieranek

spotkanie autorskie dla dzieci

Z „Kaczką, co przebrała miarkę” Dzieci odkrywają barwną kaczą garderobę. A w niej blisko 50 kolorowych okularów, 46 różnorodnych czapek i 47 dodających uroku wzorzystych peleryn. Po chwili powstają niepowtarzalne stylizacje. Zabawna sesja fotograficzna kończy spotkanie autorskie dla dzieci w bibliotece, szkole czy przedszkolu. Zarezerwuj termin już teraz!

Spotkanie autorskie dla dzieciPan Poeta Show. Informacje organizacyjne


1. ILE SPOTKAŃ AUTORSKICH DZIENNIE MOŻE SIĘ ODBYĆ?
– Pan Poeta podczas jednego dnia może przeprowadzić do 5 spotkań w tym samym miejscu lub okolicy (autor dojeżdża samodzielnie)

2. CO TRZEBA PRZYGOTOWAĆ NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM POETĄ? 
– wystarczy sala przedszkolna lub trochę miejsca w bibliotece lub szkole. Pan Poeta wszystkie rekwizyty przywozi ze sobą, więc nic nie trzeba dodatkowo przygotowywać.

3. ILE DZIECI MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W JEDNYM SPOTKANIU?
– ze względu na warsztatowy charakter spotkań autorskich Pana Poety najlepiej sprawdzają się grupy do 50-60 dzieci. Powyżej tej liczby wkrada się chaos i spotkanie może po prostu nie wyjść tak dobrze.

4. DLA DZIECI W JAKIM WIEKU SĄ SPOTKANIA PANA POETY?
– od przedszkolaków (nawet 3-latków) do III klasy szkoły podstawowej. W świetlicach w spotkaniach autorskich dla dzieci mogą uczestniczyć także Rodzice.

5. JAK UMÓWIĆ SPOTKANIE AUTORSKIE DLA DZIECI Z PANEM POETĄ? 
– najlepiej telefonicznie (sześć dziewięć sześć zero sześć dwa siedemset szesnaście). Proszę kontaktować się po 13:00 każdego dnia, bo w dni powszednie autor prowadzi spotkania do 12:00, a w weekendy regeneruje siły na kolejne spotkania. Mail i telefon znajdują się też w zakładce kontakt.

6. CIEKAWE FOTOGRAFIE ZE SPOTKAŃ 
– Dzieci odkrywają barwną kaczą garderobę. A w niej blisko 50 kolorowych okularów, 46 różnorodnych czapek i 47 dodających uroku wzorzystych peleryn. Po chwili powstają niepowtarzalne stylizacje. Zabawna sesja fotograficzna kończy spotkanie autorskie dla dzieci w bibliotece, szkole czy przedszkolu. Zarezerwuj termin już teraz!

7. WYJAZDOWE SPOTKANIA AUTORSKIE Z PISARZEM
– Pan Poeta odwiedza biblioteki, szkoły, przedszkola, domy kultury czy świetlice w całej Polsce (a także poza jej granicami). Żeby łatwiej i szybciej umówić spotkanie autorskie dla dzieci w formularzu lub mailu proszę podać kod pocztowy miejscowości, w której spotkanie się odbędzie. Do zobaczenia u Was!

8. ILE TRWA SPOTKANIE AUTORSKIE DLA DZIECI? 
– spotkanie autorskie z pisarzem dla dzieci, czyli z Panem Poetą, trwają około godziny zegarowej. Około – bo czasami trwa 50 minut, jak jest niewielu uczestników, a czasami 1,5 h, jeśli takie są potrzeby. Ale w spotkania trwają 60 minut.

9. JAK ROZPOCZĄĆ SPOTKANIE AUTORSKIE DLA DZIECI?

Co mówiądzieci?

Reakcje dzieci są bezcennie rozbrajające.
Po spotkaniu autorskim dla dzieci Pan Poeta często otrzymuje takie wiadomości zwortne:

dziewczynka na spotkaniu autorskim
{

Jak dorosnę to też zostanę poetą.

5
spotkanie autorskie dla dzieci
{

To już? Tak szybko minęła godzina? No tak – przy dobrej zabawie czas leci szybciej.

5
{

Będę częściej chodziła do Biblioteki. Fajnie tu jest w sumie.

5
dziewczynka po spotkaniu autorskim pan poeta show
{

Bardzo dobrze się dzisiaj bawiłam. Dziękuję, że pan przyjechał.

5
spotkanie autorskie dla dzieci dziewczynka
{

W sumie, tak sobie myślę, że może pan jeszcze nas odwiedzić.

5
spotkanie autorskie dla dzieci
{

Proszę pana – to był najlepszy dzień w moim życiu.

5